Przed budową domu należy ustalić, jaki typ kominka będzie dla nas najlepszy. Aby można było zmniejszyć koszty ogrzewania, należy zrozumieć kwestie cyrkulacji powietrza, a także sposób podłączenia systemu wentylacyjnego. Jaki wkład kominkowy najlepiej nadaje się do rekuperacji kominka?
Co jest podstawą działania rekuperacji?
Jest to najczęściej spotykany system, który został zainstalowany w nowych domach. Jest to system wentylacji powietrza, który filtruje dwutlenek węgla i zastępuje go świeżym/czystym powietrzem z zewnątrz. Jaki kominek z rekuperacją jest najlepszy?
Jak przebiega proces rekuperacji w domu?
System rekuperacji polega na ciągłej wymianie pomiędzy powietrzem. Powietrze z zewnątrz jest oczyszczane za pomocą odpowiednich filtrów, aby usunąć kurz i zanieczyszczenia. Następnie jest ogrzewane przez rekuperator i wprowadzane do budynku. W międzyczasie powietrze jest usuwane z zewnątrz i niekiedy schładzane. Taki system wymiany i nawiewu zapewnia, że wewnątrz budynku zawsze jest świeże powietrze.
- > Dowiedz się więcej o rekuperacji Silesia
Jaki rodzaj kominka wybrać do rekuperacji?
Kominek, który można wykorzystać do rekuperacji musi mieć dobrze wyposażony system doprowadzania powietrza z zewnątrz. Większość wkładów kominkowych posiada wlot powietrza na dole lub z tyłu. Kominek ten różni się od tradycyjnych kominków również tym, że nie pobiera powietrza z pomieszczenia, w którym jest umieszczony. Przed zakupem poproś producenta o potwierdzenie, że kominek spełnia normy obowiązujące w Twoim województwie.
Jakie cechy powinien mieć kominek, aby nadawał się do rekuperacji?
- Nawiew powietrza z zewnątrz - konieczne jest spełnienie wszystkich norm i ograniczeń związanych z EKOPROJEKTEM lub REKUPERACJĄ w tych dniach
- Wkład powinien być szczelny - szyba nie powinna mieć szczelin, a drzwi nie powinny pobierać powietrza.
- Opis produktu - Każdy produkt spełniający normy dotyczące rekuperacji powinien zawierać w swoim opisie odpowiednią adnotację.
Kominki Gliwice: więcej informacji
Natasza